Početna >

Projekcija filma povodom obeležavanja Dana Republike Indije 26.1.2017.

Povodom Dana Republike Indije koji se obeležava svakog 26. januara, Lektorat za hindi Filozofskog fakulteta u Novom Sadu u saradnji sa ambasadom Indije u Srbiji će organizovati projekciju filma: “A day in the life of India”. Ovaj kratki dokumentarni film će predstaviti Indiju, njenu kulturu, obrazovanje, ekonomiju, hranu, religije, arhitekturu, medicinu, nauku, ples, umetnost u celosti, ali i svakodnevni život.

Dr Madhuri Godbole, lektorka za hindi, ukratko će predstaviti ovaj nacionalni indijski praznik i upoznati prisutne sa njegovim značajem za indijski narod. Dan Republike je jedan od tri nacionalna praznika u Indiji, pored Dana nezavisnosti i Gandijevog rođendana.

Projekcija filma “A day in the life of India” će se održati u Svečanoj sali Filozofskog fakulteta (114/1) sa početkom u 13.30 časova.

Ulaz je slobodan.